Nový tábor

Hlavní lokace

Lokace
  1. Přehled
  1. Místo výměny
  2. Starý tábor
  3. Starý důl
  4. Nový tábor
  5. Svobodný důl
  6. Skřetí vesnice
  7. Bratrstvo Spáče

Nový tábor se rozkládá na západě Kolonie a sestává se většinou z mužů, kteří nechtěli či nemohli zůstat ve Starém táboře. Narozdíl od Gomeze právě ze Starého tábora či Y'Beriona z Bratrstva nevede Nový tábor jeden konkrétní muž. Osazenstvo tábora tvoří spíše několik na sobě více či méně závislých společenství, které se spolu snaží tak nějak vycházet a sdílí společnou zášť vůči Rudobaronům a myšlenku na spásu ze svého magického vězení.

Nový tábor si nežije v luxusu, který do Kolonie přiváží královské karavany, to ne. Jeho cíl je dostat se ven. A právě z tohoto důvodu už roky celý tábor shromažďuje všechnu vytěženou magickou rudu na jednu velkou rudnou haldu, kterou pak mágové Vody, nejvýše postavené společenství v táboře, plánují odpálit. Doufají totiž, že uvolněná energie, jejíž malé množství je obsaženo v každém malém nugetu, zničí magickou bariéru a všichni tak budou volní. Za ta léta se táboru povedlo nashromáždit tolik rudy, že by si za ni mohli koupit královu ženu. Celý plán ovšem logicky má jistá úskalí. Takové množství rudy totiž samozřejmě láká lidi různých charakterů, kteří doufají, že si troškou z haldy budou moci naplnit své kapsy.

A proto najali mágové Vody jedny z nejlepších bojovníků v Kolonii, aby jejich plán útěku chránili. Žoldáci, jak se tato skupina svalnatých chlapů v těžkých zbrojích nazývá, plní své úkoly svědomitě. Díky tomu se jim v táboře dostává značného respektu. Žoldáci spolu s mágy Vody obývají obrovskou kruhovou jeskyni, která je centrem celého tábora. Na dně jeskyně se nachází přísně střežená rudná halda a na ochozech po stranách stojí chatrče. Žoldáci sídlí na pravé stráni pod komnatami mágů. Zbylá část pak patří banditům. Nejpočetnějšímu společenství v táboře. Tito chlápci si pod vedením Larese v podstatě dělají, co chtějí. Ze všeho nejraději chlastají, pokuřují trávu z bažin a přepadávají karavany se zbožím ze Starého tábora.

Vedle velké jeskyni se nachází přehrada, kterou místní vybudovali pod vedením projektanta Homera v dobách vzniku tábora. Díky ní má tábor k dispozici značné množství vody, jež využívá k zavlažování rýžových polí. Ta jsou vůbec prvním místem, kterým při vstupu do tábora budete procházet. Rolníci zde pracují od rána do večera, aby vypěstovali co největší množství této plodiny. Rýže je totiž to, co drží celý tábor při životě. A ačkoli jí mají již všichni po té době plné zuby, nemají na výběr. Dokonce se y ní vyrábí i pálenka, kterou vám nalijí v místní krčmě. Ta stojí na malém ostrůvku právě na přehradě a je jediným takovým místem v celé Kolonii. Přístup do ní ovšem mají jen bandité a rudaři, muži, kteří rubou rudu ve Svobodném dole, který stojí ve skalách nedaleko tábora.

Pokud budete chtít zapustit kořeny v Novém táboře i vy, vede vaše cesta k banditům. Přitom neexistují žádná pevně daná pravidla pro přijetí jako v jiných táborech, hlavní je ukázat, že jste na správné straně barikády. Největší dojem na ostatní uděláte, když ukradnete něco opravdu cenného ze Starého tábora. Pokud chlapci uvidí, že jste proti Gomezovi, budou v pohodě. Pokud však nepatříte do party, musíte si dávat pořádného majzla. Žádné stráže, které by vás ochránily, tu nenajdete. A vězte, že v Novém táboře je spousta hrdlořezů, kteří jen čekají na příležitost si vás kvůli pár nugetům podat. Dokonce i vyslanci z Bratrstva Spáče, kteří původně přišli hledat nové lidi pro své společenství, se omezili jen na distribuci drogy z bažin. Tu tady totiž kouří naprosto každý...

Nový tábor stručně

Poloha západ Kolonie
Cíl Shromažďuje rudu k odpálení Bariéry
Osazenstvo Mágové Vody, žoldáci, bandité, rudaři, rolníci
Struktura Rýžová pole, velká jeskyně, hospoda přístupná pro bandity a rudaře
Významné osoby Saturas, Lee, Gorn, Lares
Další info Téměř ve válce se Starým táborem

Nový tábor v obraze

Načítám data ...
Nahoru