Základní informace

Gothic 1 je RPG hra, která byla vydána v roce 2001. Jedná se o první díl série Gothic, který vyvinulo německé studio Piranha Bytes.

Příběh

Lidé jsou ve válce se skřety. Královská říše Myrtana odolává jen díky zbraním z magické rudy, které na skřety působí. Král Rhobar II. se ovšem v zoufalé situaci, kdy potřebuje rudy víc a víc, rozhodne poslat všechny odsouzené zločince z celé říše na ostrov Khorinis, aby tam pro něj těžili magickou rudu.

Aby nemohli trestanci nikdy uprchnout, pověří nejmocnější mágy v krajině, aby nad doly vytvořili magickou bariéru. Mágům se ovšem situace vymkne z rukou a bariéra se rozšíří na celou tzv. Kolonii, která tvoří zhruba třetinu ostrova Khorinis.

Všichni královi přívrženci jsou novou Bariérou tak překvapeni, že nedávají pozor na trestance, kteří provedou převrat a zmocní se Kolonie. Král s trestanci uzavírá smlouvu o těžbě rudy výměnou za to, co lidé v Kolonii potřebují.

Do toho všeho přichází hráč. Další trestanec, který bude svržen za Bariéru. Na začátku dostává jediný úkol - doručit dopis nejvyššímu mágu Ohně. Co nastane poté - to se dozvíte až ve hře. A je na co se těšit!

Recenze

Původní recenzi z českého časopisu LEVEL (číslo 12/2001) si můžete přečíst přímo u nás v sekci Série Gothic.

Minimální systémové požadavky

ProcesorPentium II 400 Mhz
Paměť RAM128 MB RAM
Grafická karta3D grafický akcelerátor s 16 MB paměti
SystémWindows 95/98/ME/2000/XP
Pevný disk700 MB volného místa
Zvuková kartakompatibilní s DirectX 7
DirectXverze 7 a vyšší
Načítám data ...
Nahoru