Dovednosti

Ve hře je k dispozici celkem široká škála dovedností. Ať se bude specializovat na magii, či trvdý boj, může se vám tento popis hodit.

Bojové dovednosti

U bojových dovedností máte při útoku šanci na tzv. kritický úder. Jedná se o úder, kterým způsobíte několikanásobně větší škodu než normální. Zde je oproti jedničce menší změna. Nemůžete se vytrénovat na experta či mistra, ale postupně se v dovednosti zlepšujete. Prakticky tím zvyšujete šanci na kritický zásah, která je na začátku hry 10% a může stoupnout dokonce i nad 100%. Na výše uvedené úrovně postoupíte automaticky při dosažení určitého počtu procent.

Jednoruční meč - Jednoruční zbraně jsou dobré na rozjezd, ale v pozdější fázi hry se už vyplatí přejít k obouručním, jelikož nedávají zdaleka takové zranění jako právě obouruční. Jednoruční zbraně jsou v podstatě jen meče a palcáty. Dá se s nimi dost dobře manévrovat. Jsou lehčí a potřebují méně síly.

Obouruční meč - Obouruční zbraně mají drtivý účinek. Řadí se mezi ně masivní sekery a meče. Používat je mohou jen ti nejsilnější bojovníci. Není jednoduché se nimi naučit dobře zacházet. K tomuto druhu zbraní byste jako bojovníci měli přejít tak po polovině hry, když už na to budete mít. Ale není také špatná taktika se hned od začátku specializovat na obouruční zbraně a na jednoruční si vůbec nepřidávat.Pokud ale hrajete za mága, měli byste k boji s mečem využívat jednoruční zbraně.

Samostříl - Samostříly jsou vynikající střelné zbraně, kterými můžete nepřítele oddělat velmi rychle z bezpečné vzdálenosti. Své velké poškození však kompenzují velkými nároky na obratnost. Takže byste měli používat tyto zbraně stejně jako obouruční meče až v závěru hry.

Luk - Luky jsou asi největší zbraně ve hře. Mnohdy přesahujou i výšku vaší postavy. Nekladou velké nároky na obratnost, ale za to také nedávají nějaké extra zranění. Hodí se prostě na odstřelování Mrchožroutů a podobné havěti.

Zlodějské dovednosti

Odemykání zámků - Pokud najdete truhlu a nemáte od ní klíč, neotevřete ji. Musíte znát tuto dovednost, abyste ji mohli vypáčit. Pak už to jde vše lehce.

Vybírání kapes - Jedině Cassia vás může naučit tuto dovednost, ale to se musíte přidat k gildě zlodějů ve městě. Pak normálně přijďte za obětí a pokecejte s ní. Pokud ji budete moci obrat, objeví se tam příslušná volba.

Zvláštní dovednosti

Plížení - Plížení je skvělá dovednost pro charaktery bavící se zlodějinou nebo lovem. Naučíte se perfektně koordinovat pohyby těla a dech, tak aby vás nebylo vůbec slyšet. Pokud se budete k vaší oběti plížit zezadu, nebude mít ani ponětí, že tam jste.

Kovářství - Ano jak správně tušíte, díky této dovednosti si budete moci ukovat vlastní meč. Pro ukování meče je potřeba mít surovou ocel, které je mimochodem celkem nedostatek. Pak už stačí jen přijít k výhni, natavit ocel a pak ji už jen na kovadlině ukovat do správného tvaru.

Alchymie - Alchymie je dovednost, kterou by měli bezpodmínečně umět všichni mágové. Bojové charaktery ji až tak moc nevyužiji. Jedná se samozřejmě o míchání všelijakých lektvárků, včetně těch, co vám přidají trvale síle, obratnosti, maně a životu. Nejdřív se ale musíte od příslušného alchymisty naučit ten správný recept.

Fanstránku vytvořili El Kamilkolektiv autorů.
Všechna práva vyhrazena.
© 2004 - 2024 TOPlist

Jsme na Facebooku
Přepnout na PC verzi
Načítám data ...
Nahoru