Gothic 3 - Optimalizace

Gothic 3 je ve své originální podobě skutečně převelice zabugovaná hra. Aby se vám tato hra hrála příjemněji, vydali vývojáři pár oficiálních patchů, fanoušci nad to přidali své Community patche, čeští fanoušci vyvinuli CZ FIX Mód (který je již nyní součástí nejnovějšího Community patche) a konenčně my, stánky Gothicz.net, jsme pro vás přichystali tento souhrnný článek.

Pro hraní Gothic 3 v češtině proveďte instalaci takto:

  1. Nainstalujte Gothic 3
  2. Jestliže chcete hrát Gothic 3 v češtině, upravte soubor ge3.ini dle níže uvedeného postupu
  3. Nainstalujte Community Patch 1.7+ (dle výkonosti vašeho počítače a oprav uvedených v changelogu CP) - nejnovější Community patchem je Gothic 3 Enhanced Edition 1.75
  4. Samotná čeština je již součástí výše uvedeného Community Patche, proto ji již stahovat a instalovat nemusíte !
  5. Hotovo, přejeme Ván příjemné hraní
  6. Pokud si s nečím nejste jisti, můžete se podívat na český CP 1.7+ manuál, který obsahuje velké množství základních informací - stáhnout jej opět můžete ze stránek CP Teamu

Community patche [nejnovější verze 1.75]

Patche, které má na svědomí skupina fanoušků hry G3, která je částečně podporována samotným vydavatelem hry (JW). Tyto patche opravují velké množství menších (ale ne málo podstatných) chyb jako jsou nefukčnosti a nemožnost se naučit určité perky, chyby v úkolech, předmětech, NPC atd. - anglický changelog naleznete na stránkách Madvulture.de.

Jak na českou lokalizaci?

Pokud se rozhodnete nainstalovat nejnovější Community patch (v 1.75), může se v určitých případech stát, že se vám v samotné hře nebudou zobrazovat titulky a ani jiné české texty - v tomto případě pak bude potřeba menší zásah, při kterém v souboru ge3.ini (umístění Disk C, Program files (x86), Gothic III, Ini) změníte řádek s hodnotami "czech", "English" na "Czech"(pomoci vám v tom může klávesová zkratka Ctrl + F, která spustí vyhledávání) - jedná se o řádky Subtitle.Entry_0 a Text. Tento zásah však musíte udělat před tím, než nainstalujete jakýkoliv Community patch, tedy hned po instalaci samotné hry !

Také je nutné vás upozornit, že pokud jste měli před instalací nejnovějšího Community patche nainstalován patch nižší jak 1.7x, budete muset začít novou hru, jelikož savy s těmito patchy již nejsou kompatibilní.

V případě potřeby se můžete obrátit na naši Technickou sekci G3, kde vám určitě někdo poradí.

Načítám data ...
Nahoru