Velaya

Modifikace v kostce

Autor

Schreiberling, Sektenspinner

Modifikace pro

Gothic 2: Noc Havrana

Hodnocení redakce

10/10

Velikost

108 MB mód + 290 MB volitelný dabing

Download

Gothicz.net

Čeština

Autoři překladu: tonyskate, D_X, Max, Spirit_uS, vrabčanda, fibre, Chips, El Kamil

Po spuštění nové hry následuje intro, jehož text je optimalizován pro rozlišení 1280x1024 (případně 1280x960). Pokud pro hraní budete používat nižší rozlišení, tak si zmíněné rozlišení aktivujte pouze pro intro a pak si hru přepněte na vámi zvolené rozlišení.

Instalace češtiny

 1. Stáhněte si českou verzi modifikace Velaya - 108MB
 2. Nainstalujte modifikaci do složky s hrou G2 Noc Havrana - je nutné hru upravit na německou verzi 2.6 (návod níže).
 3. Spusťte přes GothicStarter mód Velaya - Příběh Válečnice CZ
 4. Volitelný německý dabing je případně ke stažení (soubor Velaya_Speech.exe - 290MB)
 5. Bavte se!

Screeny z české verze

Příběh

Bezejmenný hrdina odplul se svými přáteli na Esmeraldě směrem k Myrtaně a Lord Hagen podnikl velkou výpravu do Hornického údolí, aby jednou pro vždy zničil skřetí armádu. Situace v bývalé Kolonii je ale taková, že královské vojsko se musí dát na ústup. U průsmyku u Bengarovy farmy pak přijde na poslední, rozhodující bitvu, v níž padne Lord Hagen, Garond a všichni ostatní Innosovi válečníci.

Když se zdá být vše ztraceno, zjeví se mágové pod společným vedením Pyrokara a Saturase, aby nadobro uzavřeli onen průsmyk. Mágové se vrátí do svých sídel a začarují do nich přístup a poslední Innosovi bojovníci se ukryjí v přístavním městě. Na Onarově farmě začíná mladá dívka, která dříve byla jen pro potěšení silnějších, řídit svůj osud svýma vlastníma rukama. Jmenuje se Velaya. Postupem hry se z bývalé Gomezovy těšitelky vypracuje do role nebojácné zastánkyně dobra.

Popis

Velaya - Příběh bojovnice je modifikací pro Gothic 2: Noc havrana. Vzpráví příběh o Velaye, známé Gomezově společnici. Časově je děj zasazen po originálním příběhu Gothica 2.

Velaya nabízí:

 • nový příběh
 • pozměněný Khorinis
 • spousta starých známých
 • několik nových charakterů
 • bezpočet úkolů v celkem čtyřech kapitolách
 • 30 - 40 hodin herního času

Dovednostní body

Oproti originální hře Gothic 2: Noc havrana je v módu Velaya několik změn týkajících se systému dovedností.

 • Největším rozdílem je, že síla je značně dražší. Jeden bod síly stojí Velayu tři dovednostní body, jelikož jako žena samozřejmě musí vynaložit větší námahu, aby byla dostatečně silná. Obratnost stojí stejně jako dříve - 1 bod. Nejvíce byste tedy měli trénovat obratnost, boj s jednoručními zbraněmi, luk a přístupná je také magie.
 • Cena jednotlivých schopností je po celou dobu hry stejná a nestoupá jako v datadisku.
 • Byly upraveny provázanosti bojů na blízko a na dálku.

Magie

Ve hře neexistují žádné frakce, proto se můžete libovolně naučit i magii. Učiteli jsou Myxir a Isgaroth a naučit vás mohou první dva kruhy magie Vody a Ohně. Je samozřejmě jasné, kdo učí kterou větev. Jedná se o rozdílné kruhy magie, tudíž když se naučíte například první kruh magie Vody, Isgaroth vás bude pořád učit první kruh magie Ohně. Pro nezávislé runy, které lze nalézt ve světě, platí ten vyšší z kruhů. Oba mágové navíc vyžadují pro naučení prvního kruhu 20 many, u druhého pak 40. Jednou se také musíte naučit zacházení s runovým stolem (za 5 DB u Myxira nebo Isgarotha). Runy, které se můžete naučit najdete v sekci učitelé.

Instalace

Tuto modifikaci lze nainstalovat pouze na německou verzi datadisku 2.6. Většina z vás má pravděpodobně anglickou verzi 2.7. Návod na přechod z verze 2.7 na verzi 2.6 naleznete zde na fóru. Následně stačí mód nainstalovat do adresáře datadisku. Spustíte jej přes program GothicStarter.exe z adresáře hry /System.

Načítám data ...
Nahoru