Jak se hraje Gothic Larp

Vydáno: 25.4.2011
Autor: Drauger

V minulém díle našeho seriálu jsme Vás seznámili obecně s tím, co to vlastně larp je. V dnešním díle bychom Vám rádi osvětlili principy hry, a to už konkrétně na našich Gothic Larpech. Přestože je nepořádá jedna osoba, v mnohém spolupracujeme a vzájemně se inspirujeme. Proto je i náš herní systém v mnohém podobný.

Moje postava

V principu si každý hráč předem vymyslí svou postavu, za kterou by na larpu hrál. To samozřejmě regulují organizátoři, aby nám na akci nepřijelo např. 10 Xardasů a podobně. Cca deset až třicet účastníků má důležité role a dělají CP ( Cizí postavy), tedy pomocníky organizátorů, kteří svým hraním regulují a řídí hru a zbytek účastníků zastává roli např. Kopáčů, obyčejných hráčů, kteří si hru nejvíce užijí.

Svět netušených možností

Ve hře jde především o dvě věci - o realizaci svých herních cílů a o užití si báječné atmosféry. Představte si, že na pár dní zkrátka zapomenete, že jste nějaký Pepa Novák z Prahy. Na těch pár dní jste kopáč Malvin, žijící ve Starém táboře. Nelíbí se vám tvrdá práce v dole, tak pátráte po něčem lepším a záhy získáte práci jako kovářův pomocník. Za to už je peněz víc, ale stále vám to nestačí. Rozhodnete se vstoupit mezi stráže. Po několika zkouškách a pár litrech pomyslné krve nepřátel se stanete Strážcem. Krásná kariéra, ne? A to byl jen příklad. Na larpu můžete dělat téměř cokoliv, co je rozumné a oživí to nějak hru. Můžete se stát boháčem, můžete hrát městského žebráka, co za dukát čistí občanům boty a přitom se výborně bavit.

Lester
Lester na larpu...

Systém hry

Na Gothic larpech používáme měkčené repliky mečů a jiných zbraní, kterými mohou hráči mezi sebou bojovat. Detaily, jak takový souboj probíhá naleznete vždy v pravidlech hry.
Ve hře koluje několik desítek druhů surovin, jako je magická ruda, zlato, různé bylinky, kůže zvířat, paklíče a podobně. Na larpu, podobně jako ve hře můžete získávat různé dovednosti, které vám potom dovolují např. vařit lektvary, vybírat kapsy či umět preparovat zvířata. Questy potkáváte takřka na každém kroku, vždycky je někdo, kdo potřebuje někoho zabít, něco přinést či vyluštit. Je jen na vás, čemu se budete věnovat, zda pouze sobě či "globálnějším" problémům.

Na Gothic larpech se nehraje na prvního či posledního. Tady nejste na nějakém letním táboře. Nezáleží, zda jste na konci hry rudobaronem či žebrákem, záleží pouze na tom, jak si hru užijete.

To je pro dnešek vše, v příštím díle se Vám více představí jeden konkrétní larp, a to Gothic larp Medailon.

Přidávám opět odkazy na moravský i český Gothic larp:
www.gothic-medailon.ic.cz - Gothic larp Medailon 2011
www.gothic-larp.ic.cz - Gothic Točník 2011

Sepsal Drauger

Pravidla
Pravidla larpu...
Fanstránku vytvořili El Kamilkolektiv autorů.
Všechna práva vyhrazena.
© 2004 - 2021 TOPlist

Jsme na Facebooku
Přepnout na PC verzi
Načítám data ...
Nahoru