Návraty

Modifikace v kostce

Autor

T&G MOD TEAM

Modifikace pro

Gothic 2: Die Nacht des Raben

Hodnocení

9.5/10

Velikost

847 MB

Download

Gregova fansite o módech

Modifikace Návraty je neoficiálním datadiskem ke hře Gothic 2. Přidává do hry spousty nových lokací, questů, NPC, předmětů, sedmou kapitolu, a mnoho dalšího. Menu je graficky obohaceno, engine vylepšený, do hry byla implementována výdrž plus několik nových dovedností. Ve hře si poslechnete několik hodin nové hudby a shlédnete zhruba 10 minut nového videa.

Návraty jsou výjimečným počinem na poli modifikací. Příběhová linie je v tomto "datadisku" velice členitá. Autoři jí věnovali spousty svého času a na kvalitě hry se to velmi pozitivně projevilo. Už jen hlavní dějová linka se nesoustředí jen na příběh z Gothic 2 a Noci Havrana, nýbrž přidává příběh o skřetí invazi a o enormním výskytu nemrtvých v různých částech Khorinisu. Hned na začátku hry se dozvíme o prvním přídavku modifikace. Konkrétně se jedná o první novou gildu, se kterou se postupem času můžete spojit. Jedná se o takzvané Strážce síní Temnoty, kteří mají za úkol chránit samotné bohy...

Ale kromě nich na Khorinisu narazíme také na další zajímavé gildy. Za prvé to mohou být mágové Vody, Nekromanti a Bratrstvo - k těmto gildám se můžete přidat jako k hlavním. Přidat se však můžete i ke "starým" frakcím, tedy k mágům Ohně, k Domobraně, či k Žoldákům na Onarově farmě.

Co se týče vedlejších gild, přinesou zajímavé úkoly, na které se určitě těšte, ale nebudu o nich moc prozrazovat. Sami na ně postupem hry narazíte, ale objevení některých může být trochu komplikovanější, než se zdá... Modifikace přináší hodně starých známých postav, které pro vás budou mít své úkoly. Narazíte na nové lokace v Jarkhendaru, Khorinisu, na pár ostrůvků a asi největší lokací je prostor za palisádou v hornickém údolí, kam se nově dá dostat a splnit množství zajímavých úkolů. Mód výrazně zasáhnul i do hlavní linie. A to konkrétně sedmou kapitolou. Hra nyní již nekončí smrtí nemrtvého draka, ale hráč se vrací na Khorinis, kde jej čeká další dobrodružství.

Strhující atmosféra boje za záchranu světa je tak tímto módem ještě více podpořena. Záblesky světla při zkoumání jeskyní v podzemním městě skřetů s okolní temnotou, pátrání po artefaktech starších než svět, rozuzlení prastarých tajemství. Na každém kroku narazíte na nové a nové změny, pozorný průzkumník je odměněn cenným nálezem, dobrý řečník či vychytralý zlodějíček se dokáží vykroutit i městské stráži. Hra přinese nyní až 200 hodin herního času! Ty nyní zahrnují desítky úkolů pro nové gildy, stovky nových vedlejších úkolů, přepracovaná prostředí, nové předměty, různé možnosti řešení problémů, či překážek a hlavně kvalitní český překlad!

V bodech si tedy ještě jednou shrňme, co vše nás v tomto datadisku čeká:

 • Desítky nových nepřátel a stovky nových úkolů
 • Několik nových lokací a staré jsou rozšířené o nová místa
 • Nová kouzla, věci, zbroje, zbraně, animace, atd.
 • Několik nových perků včetně výdrže
 • Vylepšená grafika
 • Hra nyní nekončí poražením draka, ale končí Thorusovým scénářem (má 7. kapitol)
 • Opraveny známe bugy ze základní hry
 • Nové gildy, ke kterým se dá přidat (Nekromanti, Mágové Vody, Bratrstvo Spáče)
 • A mnoho dalších věcí...

Za zmínku také stojí, že Návraty jsou velice náročné i pro ostřílené hráče a příznivce hry Gothic. Obtížnost byla rapidně navýšená, citelná je nejvíce v prvních kapitolách.

Zaujal vás tento datadisk? Pokud ano, pak na našem foru můžete najít přímo celou sekci věnovanou právě tomuto datadisku. A tážete-li se co zde můžete najít, pak vězte, že zde máme kompletní zázemí pro pohodlnou hru. Je zde uveden kompletní Návod, Almanach- přehled monster, frakcí, zbraní, zbrojí, Přehled témat o Návratech, a samozřejmě také češtinu.

Screenshoty

Instalace

Prakticky všechny módy pro hru Gothic 2 jdou instalovat pouze na verzi hry 2.6. U Návratů je ale výjimka. Hra lze instalovat i na verzi 2.,7 díky Gregovi, který instalaci takto upravil aby na tuto verzi fungovala. Nyní si tedy ukažme, jak by měla instalace vypadat.

 1. Nainstalujte Gothic 2: Noc Havrana, ideálně českou verzi.
 2. Stáhněte si Návraty - kompletní verzi.
 3. Nainstalujte Návraty dle zobrazených instrukcí.
 4. Stáhněte si češtinu.
 5. Vložte stažený soubor do složky C:\Program files\JoWood\Gothic II\Data.
 6. Spusťte hru.

V případě jakýchkoli dotazů a připomínek ohledně datadisku Návraty můžete využít naše forum.

Načítám data ...
Nahoru