Dva roky s Gothicz!

Sekce: Série Gothic / Vydáno: 2.5.2006 21:45 / Autor: El Kamil / Trvalý odkaz
Jak jsem včera naznačoval, tak se i děje. Dnes to jsou už dva roky, co navštěvujete server Gothicz - komplexní fanstránky Gothic komunity. Když se dívám na počítadlo, vypadá to až neuvěřitelně, co se za tu dobu povedlo. Začínal jsem od píky na freehostingu WebuZdarma. Postupně doplňoval nové a nové informace a po cirka 3 měsících se přesunul na server Gamecentrum.net (nyní HotGames.cz). Díky GameCentru se mé stránky zjevily v zcela jiné dimenzi. V pravidelných přehledech novinek na GC i Tiscali Games, se objevoval i Gothicz, což přitáhlo spousty lidí a navíc mi dodalo další motivaci. O zhruba dva měsíce později, díky Dandymu, se web přesunul na vlastní doménu, kterou již znáte - Gothicz.net.

Chtěl bych touto cestou Vám, našim věrným návštěvníkům, bez nichž by tento web neexistoval, poděkovat. Jak jsou stránky dobré, určujete Vy a jsem rád, že vše naznačuje, že jdeme správným směrem. Nemám v plánu nějaký dlouhý proslov a tak se pomalu přesunu k vlastní aktualizaci.

Nevím, co jste po včerejším oznámení o "tučném" updatu očekávali, ale rozhodně je to něco, co v našich končinách ještě nemá obdoby. Připravili jsme pro vás kompletní přehled o nedávno vyšlé modifikaci od německých autorů Die Vorgeschichte. Pokud nehrajete módy jen kvůli německému jazyku, vězte, že Die Vorgeschichte je V ČEŠTINĚ! Zní to neskutečně, protože celá práce na češtině trvala pouhopouhý JEDEN TÝDEN. Samotný překlad je mou prací, veškeré ostatní technické záležitosti (práce se skripty, instalátor atd) je práce MILHAUSE, kterému bych tímto chtěl za jeho rychlou a obětavou práci poděkovat. Ještě v pátek se zdálo, že se tato blesková akce nestihne dokončit v termínu, ale nakonec vše dobře dopadlo. Dík patří i Askelovi a Lord Deathovi, kteří během jednoho a půl dne zvládli betatest češtiny.

Die Vorgeschichte sice není nějak rozsáhlý mód, ale i tak vás při prvním hraní zabaví tak na 3-4 hodinky. Pokud byste si nevěděli rady, připravili jsme pro vás sadu informací - kompletní návod, bestiář, herbář, seznam jídla a samozřejmě hutnou dávku screenshotů.

1 2 3


K instalaci češtiny není potřeba původní německý mód. Od nás si můžete stáhnout už přímo počeštěnou modifikaci. Stahovat ji můžete odtud! Ovšem pozor! Mód funguje jen pod německou verzí datadisku 2.6. Většina z vás má určitě anglickou originálku. Návod jak předělat anglickou verzi na německou (aby na ní šlo hrát modifikace) najdete na Gothicz fóru.
Od modifikací se přesunu k dalšímu neméně zajímavému tématu - povídky. Dnes se konají opravdu hody. Čtiva je požehnaně. Především díky Garrettovi, který, ač jste to někteří už možná ani nečekali, sepsal pětadvacáté pokračování své rozsáhlé ságy GOTHIC. Bitva se skřety trvá, nepřítel se i přes velké ztráty nedá odradit a dobývá hrad dál a dál. S našimi hrdiny to vypadá bledě...

[...] Otočil jsem se v běhu a spatřil, že palisáda je už úplně v rukou skřetů! Další a další přelézali na ochoz, doráželi naše raněné a zuřivě mávali zbraněmi za prchajícími. Mnozí házeli oštěpy a stříleli z kuší, nejeden z našich mužů padl mrtev k zemi. Skřeti nás pronásledovali, ale nebyli tak rychlí, jako jejich zvířata...


I o další povídkový příspěvek se podepsal Garrett. Jedná se o první díl zbrusu nové a u příležitosti narozenin našeho webu započaté ságy s názvem GOTHIC - ŽOLDÁKŮV REQUIEM. Jedná se o příběh žoldáka Hurika psaný, jak říká sám autor, "trochu jinak, z jiného prostředí a z jiného pohledu". Úvodní část slibuje zajímavou zápletku.

[...] Když se převáží ruda, přijdou tam nový lidi, to je jasný. Já nemyslím, že by jsme měli přepadnout Rudobarony na cestě z hradu, nebo se pokoušet dobývat post, když se přenáší náklad. To by bylo šílené! Já říkám, že by jsme měli zkusit dobýt post, když ještě není obsazenej, ukrýt se v Průsmyku, čekat a pak je přepadnou u Zavaleného dolu, kde se jim bude moc špatně bránit a kde to nebudou čekat...


Garrettovi úspěšně sekunduje NekromanT. Devátá část jeho povídky NA KONCI CESTY je požehnaně dlouhá. Můžu vám ji jen doporučit.

Za zmínku rovněž stojí první část povídky DRAČÍ HROZBA od autora říkajícího si Vmč. Vše začíná na hradě v hornickém údolí, který padl po útoku skřetů a draků. Přežil jen jediný paladin, má za úkol informovat Lorda Hagena.

[...] Drak si sedl na naší bránu. Chvíli funěl a vrčel na nás jako rozzuřený vlk na stádo ovcí. Čekal jsem, že poznám, co je dračí oheň. Místo toho se však drak odrazil od brány a zase vzlítnul. Chvíli lítal nad hradem a zdálo se, že se nám vysmívá. Potom zamířil zpět k bráně a svým plamenným dechem tavil její mříže.


Soubor povídek uzavírá Mikilik se svou povídkou MIZEJÍCÍ ZVĚŘ

Následují dva komiksy:
El Kamil - KHORINIS SA NESÚDÍ - část pátá
Lord Death - ŽIVOT SKŘETA - část pátá

Tak. To by bylo. Sfoukněme svíčky a těšme se, co bude za další rok.
Načítám data ...
Nahoru