Život bandity / Povídka

Přehled povídky

Autor

Iriador

Diskuse

zde

Hodnocení

80% | 9x | Vaše: -
Hodnocení uloženo.
Chyba při ukládání.

Seznam dílů

1.díl

Probral jsem se ještě než stačilo slunce vylézt zpoza hor, vstal jsem a šel k ohni se trochu po ránu ohřát. Všichni z naší party už byli vzhůru a seděli u ohně a tlachali, jaký to bylo za starých časů a jak si užívali s ženskejma v Khorinidu.Prostě a zkrátka, jakej byl život nádhernej, než byli bezprávně odsouzeni k žití v téhle proklaté pasti. Potom co jsem se najedl a napil si mě zavolal Quentin k sobě a rozkázal mi jako vždy, průzkum okolí.Sbalil jsem si vše potřebné na průzkum a vytáhl meč z vaku, který jsem měl položený vedle mého místa, kde jsem spal.

Byla mlha, takže jsem viděl tak 20 stop před sebe, ale mlha tu v téhle době byla skoro pořád, takže jsme si už zvykli. Prošel jsem okolo naší věže a vydal se ještě kousek dolů z kopce abych viděl, jaká je situace okolo lesa. Stal jsem u lesa, když vedle mě něco zavrčelo, otočil jsem se a vytáhl meč. Ze dvou stran na mě naběhli chňapavci , byli dva, to nebylo tak moc, ale takhle po ránu to byla docela dřina. Měl jsem ztuhlá záda, takže e mi špatně pracovalo s mečem. Ale i tak jsem je zabil, bez žádných zranění. Když jsem zabil toho posledního, tak jsem zapíchl meč do země a vyndal nůž, abych odřezal kůži a drápy z těch proklatých potvor. Sundávání kůží ze zvířat dá pořádně zabrat. Zpotil jsem se u toho jak vypasenej krysokrt a jednu z kůží jsem špatně svlíkl a potrhala se, takže jí asi za moc neprodám. Škoda. Potom co jsem sundal z mrtvých chňapavců to, co už nepotřebovali, sbalil jsem si saky paky a šel zpátky. Mlha pomalu mizela a na naší strážné věži už byl vidět můj přítel Gred, pozdravil jsem ho po našem a zeptal se jaká je situace z pohledu ze shora. Z výšky na mě zavolal: ,, Ve Starém táboře je zas nějak rušno, právě teď se na hradě objevil ten záblesk jako minule''. Pak jsme se rozloučili a já šel do tábora za Quentinem podat mu zprávy. Cestou tam, jsem přemýšlel o tom záblesku. Ve starém táboře se tento záblesk objevoval jen občas, ale když už se objevil, tak to vždycky něco znamenalo pro celou kolonii, nebo alespoň pro nás a nedopadlo to vždy dobře.

Znal jsem kdysi jednoho mága, myslím že se jmenoval Vatras a občas když jsem ho pozoroval, tak vyšlehl záblesk a on zmizel. Když jsem se ho zeptal jak to udělal, řekl že používá teleport do kláštera mágů vody.Ale to bylo za starých časů, když jsem býval farmářem na své farmě v Khorinidu. Nicméně, jestli se opravdu do Starého tábora někdo teleportoval, tak bych rád věděl kdo a odkud přišel. Celou dobu do tábora mě to zneklidňovalo, až potom mě vyrušil něčí hlas. " Tak co je nového?" . Přestal jsem snít a podíval se kdo to na mě mluví. Byl to Quentin. "Jo, všechno je v klidu, akorát Gred viděl nad hradem zas záblesk". Odpověděl jsem.
"Hmmm záblesk" , řekl Quentin a poodešel k ohni. Celý den jsem ho viděl zamyšleného a s divným výrazem v obličeji. Večer jsem se ho šel zeptat co ho tak žere. "Hele Quentine, co se děje?" zeptal jsem se , když jsem si k němu přisedl k ohni...Odpovědi jsem se nedočkal.
Načítám data ...
Nahoru