Kruh Vody

Kruh Vody je tajná organizace aktuálně působící zejména v okolí města Khorinis. Je to spolek, který po pádu Bariéry založili mágové Vody. Jeho členy jsou lovci, bojovníci a i někteří bývalý trestanci z Kolonie. Za jejich drahocenné služby jim mágové Vody pomohou, aby jejich nepříliš hezká minulost pro ně nebyla přítěží.

Kruh vody je pro mágy Vody totéž co paladinové pro mágy Ohně. Narozdíl od paladinů ovšem pracuje v utajení. Vzhledem k tomu, že mágové Vody jsou kněží boha rovnováhy, Adanose, pravěpodobně již tušíte, jaké je hlavní poslání Kruhu. Ano, je to udržování rovnováhy na ostrově. Respektive, snaží se udržovat klid a mír na Khorinisu, a proto bojuje proti nebezpečím, které mu hrozí. A právě z tohoto důvodu je ono utajení bytostně důležité.

Pokud budete chtít do Kruhu vstoupit, musíte splnit základní podmínku - musíte se o něm dozvědět. Což nemusí být snadné, jelikož, jak již bylo zmíněno, Kruh pracuje v utajení a nikdo z jeho členů vám o něm jen tak neřekne. Jen pokud vám někdo z Kruhu bude opravdu důvěřovat, máte šanci se o této frakci a jejích činnostech dozvědět.

Samotné povědomí o Kruhu ovšem nestačí. Kruh nepřijímá každého, kdo si o to řekne. Nejdříve budete muset dokázat, že jste toho hodni, že jednáte, jako byste již byli součástí této organizace. Musíte pro Kruh vykonat něco velkého. Teprve pak bude Vatras, mág Vody ve městě, uvažovat, zda i vám svěří do rukou udržování rovnováhy na ostrově Khorinis. Můžete namítat, že jste skolili Spáče, svrhli Bariéru atp, nicméně žádné prohlášení Vatrase nepřesvědčí.

Kruh vody

Khorinis poslední dobou sužují únosy lidí. Farmáři, dělníci a příležitostní lovci mizí dokonce i za bílého dne a nikdo neví kam. Domobrana si s únosy neví rady a to je ta pravá chvíle pro vás. Pokud vyřešíte tuto záhadu, máte dveře do Kruhu téměř otevřené. Nakonec ještě stačí doručit zprávu o dracích Lordu Hagenovi. Pokud i tohle splníte, již vám vstupu do Kruhu nic nebrání.

Pokud se stanete členy Kruhu, obdržíte svůj vlastní akvamarínový prsten, který je poznávacím znamením Kruhu. Pokud jej máte na sobě, ostatní členové Kruhu, na které narazíte, ihned poznají vaši příslušnost a budou vám nakloněni se svou pomocí.

Vzhledem k tomu, že členem Kruhu je i hostinský Orlan, je hlavním stanem této tajné frakce právě jeho krčma U Mrtvé harpyje. Není divu, stojí u páteřní křižovatky cest v Khorinisu. Můžete se od ní dostat do města, do kláštera, na Onarovu farmu či k průsmyku do Hornického údolí. Orlan vám, jakožto bratrovi z Kruhu, také poskytne nocleh ve své krčmě zcela zdarma (normálně platíte 50 zlatých za noc).

Mezi další členy Kruhu patří Lares, který bude zpočátku vaším průvodcem a pomocníkem. Lares vám může pomoci ve vašich úkolech pro mágy Vody, ale také vám může pomoci při vstupu do některé z hlavních frakcí na ostrově. Kruh má totiž své členy v domobraně i u žoldáků, kteří mohou výrazně zjednodušit vaši cestu k té které frakci.

Členové Kruhu vody mají také své typické zbroje a zbraně. Ani jedno ovšem na veřejnosti nenosí, a to z různých důvodů. Zbroj právě kvůli utajení, zbraň, kterou je čtvrteční hůl, pak proto, že každý z Kruhu je zvyklý na něco jiného a většinou tak používá tu zbraň, kterou má zažitou.

Tak tohle je Kruh vody. Vstup do něj je nutný pro dokončení hlavní příběhové linie datadisku, nicméně mějte na paměti, že ochrana rovnováhy s sebou přináší velkou zodpovědnost.

Načítám data ...
Nahoru