Trelis

Vůdce Thorus
Důležité osoby Osch, Silvester, Rudolph, Nicholas

Město Trelis je ve válce a je to na něm vidět. Dříve pouhý hrad ovládaný skřety, nyní rozlehlá válečná osada, které velí člověk, kterým není nikdo jiný než starý známý Thorus.

Thoruse poprvé v celé herní sérii potkáváme v naprosto atypické vůdčí roli. V dobách Kolonie dělal strážce brány na hradě ve Starém táboře. Když poté utekl s Ravenem do Jharkendaru, strážil tentokrát vstup k Adanosovu chrámu a zlatému dolu banditů. Po vstupu do Myrtany pracoval pro skřety jako strážce brány právě v Trelis. Nyní poprvé povýšil a celému městu velí.

Po příchodu do Trelisu budete zcela jistě ohromeni, jakou změnou město prošlo. Bývalý hrad zůstal, ovšem místo lesa na jižní a jihovýchodní straně teď stojí moře nových stavení a obydlí. Válka si žádala střechu pro mnoho skřetích vojáků, postavily se domy pro ně. Válka si žádala nové zbraně a zbroje, postavily se kovárny. Dominantou vnější osady je skřetí chrám, postavený na bývalých ogřích jeskyních. Tak silně střežen je zcela jistě i proto, že zmíněné jeskyně nyní slouží i jako tajné vězení, do něhož lze vstoupit právě z chrámu.

Do tohoto "chrámového" vězení jsou ovšem posláni pouze velmi nebezpeční zajatci jako například jeden nejmenovaný mág Ohně, kterého později potkáte. Ostatní, méně nebezpeční vězni jsou umístěny do "oficiálního" zajateckého tábora u arény, kde jsou necháni na pospas skřetím strážcům, kteří nemají žádné slitování. Ovšem nejsou moc loajální, jelikož stačí zacinkat nadutým měšcem a ihned jste pány a můžete si některého z otroků odvést.

Jak již bylo zmíněno, v Trelisu můžete bojovat v aréně. Jedná se o takovou improvizovanou, nejspíše v rychlosti postavenou, ale přesto v ní můžete namlátit několika skřetům.

Kromě Thoruse v Trelisu zcela jistě přijdete do stylu s Oschem. Tento Thorusův pobočník vás na nějakou dobu zaměstná a hraje poměrně důležitou roli. Je to totiž Gornův špeh. Do určité chvíle se mu to daří maskovat, ale poté bude uvězněn v chrámu Prastarých jižně od města a bezejmennému hrdinovi nezbude nic jiného, než jej zachránit.

Thorus na svém plánu spolupracuje i s temnými silami, proto na hradě, případně v jeskyni nedaleko od města, najdete černého mága, kterého bude třeba odstranit, aby v Myrtaně zavládnul mír. Pokud budete v Trelisu někdy potřebovat nějakou informaci, určitě se zastavte u skřetů Silvestera, Nicholase a Rudolpha. Ti ví o všem, co se kde stane.

Načítám data ...
Nahoru