G2: Hornické údolí

Jak dobře si pamatujete na Hornické údolí z Gothic 2?

Do statistik se započítá jen první řešení z Vaší IP adresy. Další výsledky budou ignorovány.

1. První živý člověk, kterého potkáte po příchodu do Hornického údolí, Jergan, vypadá na první pohled jako bandita. Ve skutečnosti je to ale zvěd pověřený zvláštním úkolem. Jakým?

2. V Hornickém údolí se musí člověk po pádu Bariéry cítit opravdu stísněně: jeho rozloha se kvůli různým sesuvům půdy a palisádě zatraceně zmenšila. A k tomu nepřátelé, kam se podíváš. Hrad je jediné místo, kde se budete moci cítit relativně bezpečně... ale ani to neplatí zcela. Na jakého nepřítele můžete narazit přímo uvnitř jeho zdí?

3. Brutus, hradní mučitel, je tvrdý chlápek už podle jména. Je ale něco, co jeho drsné vzezření dost shazuje. Co?

4. Gomezova ložnice na Hradě patřila mezi nejhonosnější místnosti. Dnes je ale její vybavení už poněkud strohé a místo Gomeze tu přespává:

5. Jedním z trestanců na Hradě je i kuchař, který si v kolonii odpykává trest za jistou nehodu. Kdo a co v této nehodě figurovalo?

6. To 'nejhezčí', čím vás Garond pověří, je zjistit, kolik kopáči vykopali rudy. Když mu podáte zprávu o Fajethovu dolu, Garond, lehce vyvedený z míry, uvede mimo jiné i to, kolik potřebuje mít beden rudy. Tak kolik?

7. Čí je všechno chyba?

8. S lovcem Jerganem se setkáte ještě jednou - a na novém místě. Bude to konkrétně důl, ale který?

9. Na které z těchto míst se NEMŮŽETE v Hornickém údolí teleportovat?

10. Údolí je plné skřetů. Ve které z následujících lokací ale skřeta NENAJDETE?

11. Když přijdete do Hornického údolí lovit draky, potkáte hned na cestě dolů k hradu následující skupinu drakobijců: Gorn, Biff, Godar, Hokurn, Kjorn, Kurgan. Jsou to tvrdí chlapíci, z nichž někteří nemají od rázného slova daleko k ráně. Kolik jich tedy je, které vyprovokujete k boji POUHÝM SLOVEM, tj. pomocí dialogu a ne tak, že byste je bez varování napadli?

12. Draci mají mezi svými poklady velmi zajímavé věcičky. Jednou z nich sextant, po kterém prahne Ramirez z khoriniského zlodějského cechu. U kterého draka jej ovšem najdete?

13. Malé jazykovědné okénko. Co prvního vám řekne skřet Ur-Shak při shledání po dlouhé době?

14. V Údolí se dá najít spoustu měšců, které - co by předměty ve vašem inventáři - mají jméno nositele přímo v názvu. O které z následujících postav se ale tohle říct nedá?

15. V páté kapitole se můžete do Hornického údolí vrátit a udělat podlý čin: otevřít hradní bránu. Z těch, kteří útok přežijí, vás ovšem jeden zarputile obviňuje z otevření brány - důkazy nemá, pravdu ovšem ano. O koho jde?

Načítám data ...
Nahoru