Drakobijci

Vznik drakobijcům dala zpráva o výskytu draků v Hornickém údolí. Původně žoldáci, ochránci Onara a jeho rozlehlé farmy, se vydali vstříc neznámému nebezpečí zaslepeni touhou po obrovském bohatství a slávě. Někteří odešli částečně i z nudy. Na farmě se nic neděje, nebojuje se. To je pro lidi, kteří byli stvořeni pro boj a kteří se rekrutovali zejména z bývalých trestanců, jako smrt. V Hornickém údolí by měli ožít. Jsou tam draci, skřeti a plno dalších příšer, které jen čekají na své oběti.

Pro většinu z nich se jedná návrat do míst, kde strávili poslední léta jako vězni uvnitř magické bariéry. Od jejího pádu se ovšem těžařská kolonie změnila k nepoznání. Draci mají na svědomí vypálený hrad a jeho okolí, kde nyní - aby toho nebylo málo - sídlí velká skřetí armáda. Logicky na tuto výpravu potřebovali muži adekvátní výbavu. Tu získali u kováře Benneta z Onarovy farmy. Chlapi si u něj objednali výrobu speciálních zbrojí, které je mají ochránit před dračím ohněm. Vzhledem k náročnosti jejich výroby byla i jejich cena vysoká, a tak ne každý si mohl dovolit těžkou zbroj v hodnotě dvaceti tisíc zlatých. Spousta z nich tak nosí odlehčené verze, které samozřejmě neposkytují takovou ochranu.

Pak už stačilo jen projít průsmykem a hurá na draky. Většina z nich bojovat umí, což o to, ale draka v životě určitě nikdy neviděli. Někteří jsou arogantní tupci, kteří vás shazují, jak jen můžou. Ale někteří vám můžou i pomoci a to nejen proti drakům. Třeba drakobijce Biffa si můžete najmout za pár šupů a bude s váma putovat křížem krážem celým světem. Pokud budete mít dost peněz. Jako správný kamarád se ukáže také Gorn, kterého nezajímají ani tak draci, jako skřeti.

„Abych byl upřímný, o dracích nevím ani prd. Chci jen získat trochu zlata.”

Godar, drakobijec

Drakobijci nemají žádného vůdce, každý je v tom v podstatě sám za sebe. Ze začátku se je snažil vést Sylvio, muž, který mnohé do lovu draků nalákal, chlapi mu ovšem brzy ukázali, co si o jeho vedení myslí. Sylviovi tak zůstal nakonec jen jediný věrný - Bullco. Ovšem vydat se na draka sám, to by byla jistá smrt. Mnozí si tak správně spočítali, že lepší bude jít na draka ve více lidech a rozdělit si poklad. A tak narazíte na několik skupinek, některé složené čistě účelově, jiné zase dodržující přátelství z farmy či dřívějších časů. První početnou skupinu najdete hned po příchodu z Khorinisu v průsmyku, která se ovšem později přesune k řece na okraji ledové oblasti. Někteří drakobijci zamířili do hradu, kde se snaží být užiteční královským vojáků. Nutno ovšem říci, že ti je mezi sebou nevidí rádi, což místy vede k nejrůznějším konfliktům.

Ne všichni žoldáci, které si Onar najal na svou ochranu, se rozhodli odejít na lov draků. Na farmě zůstala skupina věrná Leemu, což tak nějak kvitují i obyčejní farmáři. Vzduch na farmě se s odchodem drakobijců pročistil a i přes menší počet mužů je statek vůči královským vojákům stále dobře chráněn. No a samozřejmě na tom Onar i vydělal, jelikož v momentě, kdy se muži rozhodli odejít do Hornického údolí, jim Onar přestal platit jejich žold.

Drakobijci stručně

Sídlo Žádné speciální. Najdete je napříč Hornickým údolím.
Vůdce Žádného ve skutečnosti nemají
Lze se stát členem? Ano. Staňte se žoldákem a kupte si od Benneta drakobijeckou výbavu.
Další info Nechali se zlákat vidinou zlata z dračích pokladů.

Seznam drakobijců

Jméno Lokace Krátké info
Biff Hornické údolí -
Cipher Onarova Farma -
Feros Hornické údolí -
Godar Hornické údolí -
Gorn Onarova Farma -
Hokurn Hornické údolí -
Jan Hornické údolí -
Kjorn Hornické údolí -
Kurgan Hornické údolí -
Rethon Hornické údolí -
Rod Onarova farma -
Sylvio Onarova farma -

Drakobijci v obraze

Načítám data ...
Nahoru