Ardea

Ardea v kostce

Poloha

Myrtana - východní pobřeží

Monstra v okolí

Mrchožrouti, vlci, krvavé mouchy

Důležití obyvatelé

Hamlar, Jack

Ardea je první místo, které po vašem vylodění na pevnině navštívíte. Jedná se o rybářskou vesnici vystavěnou na útesu na východním pobřeží královské říše, nedaleko jižně od hlavního města Vengardu. V době příchodu našich hrdinů je stejně jako ostatní osady v říši pod vládou skřetů, kteří zotročují místní obyvatele. Jakmile skřety z vesnice vyženete, zavládne mezi lidmi strach, přijdou další a své padlé druhy krvavě pomstí. Proto je třeba kontaktovat rebely v lesích nedaleko Ardey, aby poslali své muže na ochranu.

Předákem vesnice je Hamlar, kromě něj byste ale jen těžko hledali další užitečné živé duše. Po skřetech ve vesnici zbyli jen otroci, kteří vám nemají co nabídnout. Pryč jsou časy, kdy se v místní kovárně kuly zbraně, kdy alchymista vyráběl léčivé lektvary, kdy krčma byla večer co večer plná štamgastů a kdy bylo skladiště od podlahy po strop plné zásob. Válka z vesnice vyhnala všechen život. Kovárna je prázdná a hospoda dokonce ani nemá hostinského.

A tak vaše pozornost zcela jistě padne na Innosovu svatyni, která stojí mezi skladištěm a bývalou krčmou. K bohovi světla se kromě místních můžete obrátit i vy a za své zlaťáky tak získat trochu životní energie, výdrže či nějaká kouzla.

Ardea se rozléhá na přibližně kruhovém půdorysu. Vesnice je obehnaná dřevěnou palisádou, jež je dvakrát přerušena pro účely vstupu do vesnice. U toho západního se vám naskytne krásný výhled na celou krajinu. Na severu můžete vidět siluety věží pevnosti ve Vengardu, nyní ukryté pod magickou bariérou, a pokud máte dobré oko, spatříte na jihu osadu Cap Dun. Východní cesta pak vede k majáku, kde žije bývalý námořník Jack. Z vrcholu majáku máte pěkný výhled na moře. Toho si ovšem Jack nemůže příliš užít, jelikož mu přidělává starosti tlupa ničemů, kteří se potulují okolo a údajně čekají na ten správný moment, kdy mu podřežou hrdlo. Pokud je vyřídíte, starému mořskému vlkovi dopřejete lepší spaní. Jack je ostatně také jediným člověkem z celé Ardey, u kterého můžete utratit nějaký ten zlaťák a získat za něj něco z dobrodruhova běžného vybavení.

„Co jsi to udělal? Skřeti by nás nechali žít! Teď jich na nás Xardas pošle ještě víc!”

Hamlar, předák vesnice

Pod vesnicí u pláže stojí dvě rybářské chatrče, kde místní rybáři pracují každý den, aby bylo co k jídlu. Lovci se do Ardey totiž moc nestahují. Důvod je prostý, není co lovit. Těch pár mrchožroutů kolem sežerou vlci a vysoké zvěře se tu vyskytuje jen pár kusů. U rybářských chatrčí původně kotvila i vaše Esmeralda, jenže než jste se stihli vypořádat se skřety, ukradli ji piráti. A tak vám nezbude nic jiného, než začít osvobození královské říše v otrhaných hadrech a skřetobijem v ruce.

Nečekejte přitom, že se do Ardey někdy vrátíte. Dokonce zde není ani aréna. Kdo by v ní taky bojoval?


Ardea v obraze


Načítám data ...
Nahoru