Vlčí klan

Vůdce Grim
Důležité osoby Bogir, Hanson, Jensgar

Vlčí klan bude pravděpodobně prvním místem, kam v ledovém Nordmaru zamíříte. Vlčí klan nese název podle vlků, kteří v něm žijí naprosto svobodně a ve spojení s lidmi. Vlci jsou zde chováni jako domácí zvířata a lovci si je často berou jako pomoc k lovu skřetů.

Celý klan má na starost mladý vůdce jménem Grim. Grim je uznávaným náčelník a bojovníkem po celém táboře a to nejen pro jeho domluvu s Xardasem, která klanu zajistila posilu v podobně několik ledových golemů, poslouchajících lidské příkazy. Jedním ze šťastných vlastníků golema je i první člověk, na kterého v klanu narazíte. Garik je zmrzlým hlídačem a pro zahřání je ochoten obětovat i jeho amulet přinášející štěstí. Záleží je na vás, dáte-li mu obyčejnou pálenku nebo zvláštní nordmarské pití, které zahřeje i na nejchladnějším místě světa.

Jediným mužem z klanu, vyhlášeným po celém Nordmaru a známým také v Myrtaně, je stařičký lovec jménem Bogir. Bogir si svou slávu vydobyl již v mladých letech, kdy byl přijat mezi posvátné druidy. Druidové vládnou Adanosovými kameny proměnlivosti, které jim dovolují měnit svou podobu na zvířecí. Bogir jeden z těchto kamenů vlastní a je pilířem jeho úspěchů. Kámen nese sílu vlka a právě díky Bogirovi se naučili členové klanu bez problémů divoké ledové vlky ochočit. Bogir čeká na příchod někoho, kdo zabije obávaného vlka White Reapera. Tomu bude svěřen druidský kámen a Bogir bude moci odejít na svoji poslední cestu.

„Po zelenině je člověk hubený a ochablý, takhle se nedá přežít sněhová bouře.”

Rune, proviantmistr

Jako každý klan v Nordmaru, má i Vlčí klan svého taviče rudy, kterým je skvělý kovár Larson. Larson se s vámi moc vybavovat nebude a už vůbec vás nebude chtít nic naučit, na to si prý musíte zajít do Hammer Clanu. Už několik nocí sní Larson o jeskyni plné čisté magické rudy a dlouho mu nebude trvat a odhodlá se rudu najít na vlastní pěst.

Nejlepší bojovníkem klanu je znuděný Hogar, který vám okamžitě nabídne tréninkový souboj. Stejně tak vám Hogara doporučí náčelník Grym, který vás pošle vyčistit jeden z mostů od skřetů. Hogar je dobrým bojovníkem a jeho zbraň je pro něj posvátnou věcí.

Naopak mladý lovec Ronar je zbrklý a zbabělý. Sice se dle svého tvrzení strašně těší na lov, ale jeho lovecká chata je prý příliš daleko a on si netroufne jít tak daleko na vlastní pěst a proto vás požádá o pomoc.

Hlavním dodavatelem zboží a jídla pro tábor je Rune. Rune nemá rád nic nedělající lovce a proto vás hned zaměstná dodávkou jídla pro dřevorubce. Za odměnu s vámi poté bude obchodovat a nabídne vám i pár lektvarů. Druhým obchodníkem je Gunnar, který od vás rád koupí všechny vaše lovecké trofeje a na oplátku nabídne šípy a kvalitní luky.

Vlčí klan má své členy roztroušené po celém Nordmaru. Nejprve narazíte na partu dřevorubců spolu s jejich vůdcem Corwynem, který vám bude zavázán, zbavíte-li ho nebezpečných šavlozubých tygrů nedaleko jeho tábora. Dalšími zástupci Vlčího klanu jsou lovci Jensgsar, Jorn a Lisk, které poslal Rune pro velkou dodávku vlčích a bizoních kůží. Celý lov jim trvá déle než čekali, protože se v údolí pod jejich revírem usadili skřeti, kteří ruší zvěř i lovce hlasitým bubnováním. Posledním z lovců je Hanson, který opustil tábor a usadil se severovýchodně od něj, nedaleko Xardasovy věže, spolu se svým vlkem Graypeltem.

Načítám data ...
Nahoru