Gotha

Vůdce Portos
Důležité osoby Gorn

Gotha leží mezi městy Montera a Faring. Kdysi bývala hrdým velitelstvím paladinů v zemi, jenže její světlé dny jsou, zdá se, již minulostí. Ve válce ji dobyli skřeti, ovšem ne tak ledajakým způsobem.

Boj se nejdříve vyvíjel podle představ paladinů, kteří statečně odolávali skřetímu vojsku. Skřeti použili všechny své prostředky, aby bitvu vyhráli, ovšem žádný z nich nepomohl. Zoufalí nekončícím bojem, povolali své šamany, kteří na město uvrhli strašlivou beliarovu kletbu. Vyvolali démona, který začal brázdit ulice Gothy a přeměňovat každého poctivého člověka na bezduché monstrum. Paladinům nezbylo nic jiného než utéci.

„Bylo to, jako by se na nás vrhlo samo peklo. Jediné, co jsme mohli dělat, bylo prchnout.”

Roland, paladin

Nyní je Gotha tak plná nemrtvých a tak zahalena ve smrti, že i samotní skřeti se neopováží vstoupit do města. Ti se usídlili ve své základně pod městem a hlídají, aby démon neopustil město a nezačal šířit smrt po celé říši. Údajně samotný Xardas je pověřil tímto úkolem. V chatrči velitele této skřetí skupiny, Potrose, objevíte starého kamaráda Gorna. Ten byl vyslán Leem, aby našel nějakou cestu skrz bariéru do Vengardu. Rebelové z Okary jej nasměrovali do Gothy, kde má být teleportační kámen právě do hlavního města. Ovšem když narazili na hordu nemrtvých, zaveleli na ústup. Jediný Gorn přežil, ostatní to nezvládnuli.

Spolu s Gornem následně můžete město vyčistit a osvobodit od jeho kletby. Gorn se poté rozhodně město znovu vystavět. Přeci jen - kolem je spousta lidí, kteří hledají, kde by mohli zůstat. Pro Gothu tak svítá jiskra naděje, že jednou opět nabude své dřívější slávy.

Načítám data ...
Nahoru