Geldern

Geldern je centrem obchodu v Myrtaně. Každý, kdo touží po bohatsví, by jej měl rozhodně navštívit. Na Xardasův příkaz jsou zde soustřeďovány všechny skřetí vykopávky, díky nimž zde kvete černý obchod s posvátnými artefakty. Jeho hlavními aktéry jsou hashishinský obchodník Mirzo, sídlící u arény a žoldák Hamil, kšeftující mezi otroky. Artefakty je možné získat také bojem v místní aréně. Běžný sortiment obchodníků nabízí správce geldernského skladiště Jared.

Hlavní budovu města obývá skupina šamanů, jejichž vůdcem je nejvýše postavený skřetí šaman Myrtany - Grok. Jeho pozornost je soustředěna hlavně na získání Ohnivých kalichů Mágů Ohně. Kdyby se tyto, Innosem posvěcené, kalichy dostaly do rukou paladinům a obnovily tak jejich ztracenou magii, znamenalo by to pro skřety vážnou hrozbu. Krom Ohnivých kalichů se Grok velice zajímá také o druidské kameny.

„Hmm. Za normálních okolností bych nechal Morru leda přinést mi kus masa.”

Nemrok

V okolí Geldernu se sice nevyskytují rebelové jako v Sildenu a Monteře, ale nemalé starosti skřetům dělají druidi a hraničáři. Ač bylo k jejich zničení vysláno několik skřetích oddílů, nedaří se je vypátrat. Zabít druida Torna, nebo zlikvidovat pátrací oddíly? I takové otázky bude muset náš hrdina řešit. Mág Ohně Marius, který v Geldernu nedobrovolně míchá lektvary, je spojencem hraničářů a po splnění podmínek by rozhodně nebyl proti povstání.


Geldern

Za svůj velký strategický význam a bohatsví vděčí Geldern především velkému množství okolních dolů, které pod něj spadají. Dozorem nad městem a zejména správou dolů je pověřen elitní válečník Nemrok, střežící vstup do hlavní budovy města. Ten má pro hrdinu připraveno nemálo úkolů, souvisejících s těžbou a zprovozněním dolů a vybíjením všemožné havěti. Stejně jako šamany, i Nemroka zajímají vzácné artefakty a chce jeden takový ze severních ruin přinést. Bezejmenný se tedy nečinnosti bát nemusí.

Zapomenout nelze ani na našeho starého známého - Larese - mistra zlodějiny. Poflakuje se městem a čeká na svůj okamžik. Kde jinde by přišel k takové kořisti, jako právě v Geldernu? A nebude chtít s něčím pomoci?

Načítám data ...
Nahoru