Al-Shedim

Vůdce Tamkosch
Důležité osoby Saturas, Myxir, Lester

Al Shedim je oblast ruin na jihu Varantu. Jedná se o chrámové město Prastarých. Nachází se zde chrám, tábor skřetů, kteří prahnou po artefaktu, a oblast ruin obydlených monstry mnoha druhů.

V ruinách kousek na sever od chrámu najdete dva mágy Vody - Saturase a Myxira. Saturas vám sdělí, že podle nápisů je v místním chrámu uschován "Ochránce těla", jinými slovy posvátné Adanovo roucho. Chrám je nicméně momentálně zavřený. Před tisícem let se zemí prohnala velká potopa a pro mnoho lidí to bylo jediné místo, kde se ukrýt před zuřivou vodou. Mohutná budova obležení vody ustála, ovšem od té doby z ní nikdo živý nevyšel. Je zřejmě předvídatelné, co se stane, když chrám otevřete.

„Sám jsi smradlavý Morra!”

Bezejmenný hrdina

K tomu ale potřebujete sehnat pět klíčů. Některé získáte snadno, jiné si budete muset tvrdě vybojovat. Pro tyto účely dostanete od Saturase mapku ruin. Z ní vyčtete, že ruiny jsou rozděleny do pěti částí: Prastará knihovna, čtvrť léčitelů, škola válečníků, trosky strážců mrtvých a domy kněží. V každé z této části byly klíče původně uschovány. Nezbývá vám nic jiného než hledat.

V ruinách také potkáte celkem tři skupiny nomádů. Wutras, jehož tlupa pobývá u mágů, je hlavním. Začněte u něj, chcete-li zahnat skřety i s jejich plány na zisk převzácného artefaktu. Poté budete muset o útoku uvědomit i zbylé dvě skupiny. Jak budou přípravy hotovy, stačí napadnout Kamposche, vůdce skřetů, čímž dáte znamení nomádům, kteří vám rázem přispěchají na pomoc.

U chrámu narazíte na starého známého Lestera. Kdo by čekal, že bude s lopatou v ruce kopat někde u škarpy. Nicméně měl smůlu. Když se snažil dostat se skrz průsmyk do pouště, skřeti jej chytili a dotáhli až sem. Nejdříve Lester kopal, ale nyní se těší zvláštnímu postavení (i když ta lopata zůstala). To protože se ukázalo, že umí číst starobylé nápisy. I díky znalostí ze starých tabulek se Lester cítí magicky silnější a pár tabulek vám jako příteli daruje.

Al Shedim je velmi zajímavou štací na vaší honbě za artefakty. Jeden z nich zde dokonce získáte. Navíc narazíte na tři známé postavy. Strávit zde pár chvil se bohatě vyplatí...

Načítám data ...
Nahoru