Ishtar

Vůdce Zuben
Důležité osoby Delazar, Nerusul, Surus, Sven, Muntasir, Asam

Ishtar je hlavní město pouště Varantu a zároveň je sídlem samotného Zubena, vládce Varantu. Nachází se na nejjižnějším cípu Varantu. Nejedná se o nijak velké město, jako spíše o dobře chráněné sídlo. Město se dělí na palácový komplex a na městskou část. Zajímavostí je, že část paláce je vytesána do skály, která se rozléhá na jižní straně města. Guvernérem města je Zuben, samotný vůdce hashishinů, který žije v honosném paláci obklopen svými mágy a bohatým harémem. Na město a jeho chod dohlíží Muntasir. Mimo jiné se stará o organizaci práce otroků. Těsné okolí města pokryté osadami zase spravuje Asam.

Palácový komplex se nachází ve středu Ishtaru, odkud se táhne až do útrob skály. Je obehnán vlastní hradbou, která ho odděluje od vlastního města a disponuje i vlastní zahradou, což je věc v těchto končinách nevídaná. Dále se v něm nachází také jedna z městských Beliarových svatyň.


Ishtar

Město samotné je vystavěno do pravidelného půlkruhu, a má pouze jednu přístupovou bránu. Je obývané především hashishiny, a potulnými obchodníky. Ve městě se nachází spousta obchodníků s unikátními předměty, ale i s cetkami. Třeba takový Muntasir vás dokáže zásobit vším, co v poušti potřebujete. Od zbraní až po mapy. Sortiment Svena z drsného severu taky stojí za prohlédnutí. V městské části se nachází druhá z Ishtarských Beliarových svatyň.

Ve městě naleznete i Temné mágy, kněze boha Beliara. S mágem Delazarem můžete obchodovat, další mágové Nerusul a Surus jsou spíše záporného charakteru.

Ishtar je nezbytnou zastávkou každého poutníka v těchto končinách pouště, neboť se zde nenachází až na pár osad žádné jiné město.

Fanstránku vytvořili El Kamilkolektiv autorů.
Všechna práva vyhrazena.
© 2004 - 2023 TOPlist

Jsme na Facebooku
Přepnout na PC verzi
Načítám data ...
Nahoru