Nordmarská Orlice

Nordmarská Orlice byl či stále je pravidelně nepravidelný komunitní magazín vytvořený fanartovou skupinou Nordmařané fungující na Gothicz fóru. Plátek o vašem oblíbeném fóru. Pokud vás zajímá, co se kde děje, neváhejte a pusťte se do čtení našich novin. Každý měsíc se můžete těšit na "nášup" informací ze světa FanArtu, RP her, skupin a dalších sekcí fóra Gothicz.net.

Rubriky jako rozhovory, FanArt Infocentrum či snad Příběhy od "Zatoulané Stínovky". To vše a mnoho dalšího naleznete v Orlici! Nezapomeňte pochválit či zkritizovat autory na Gothicz fóru.

Nordmarskou Orlici můžete stahovat ve formátu PDF. Stačí jen vybrat požadované číslo.

Orlice - duben 2023 10.4.2023 | Stáhnout v PDF [1 MB]
Po dlouhé době opět přilétá komunitní zpravodaj Nordmarská Orlice. Čeká tě pár článků o současném dění na fóru. A Janp s Titanem si připravili pár her a hlavolamů, až přijdete z pomlázky a budete ještě ve stavu myslícím. A protože jdeme s dobou, přibrali jsme do týmu i umělou inteligenci ChatGPT. Věděli jste, že GPT znamená Gothic Playable Teaser?
Orlice - Zlatý Diego - prosinec 2022 24.12.2022 | Stáhnout v PDF [1 MB]
Po dvouroční pauze přichází další Orlice. A znovu k příležitosti ukončení Zlatého Diega a celého fanartového roku. Kromě vyhlášení výsledků povídkářské soutěže vás čeká recenze Kronik Myrtany, ohlédnutí za uplynulým rokem, zamyšlení nad ctí obyvatel Gothicovského světa a mnoho dalšího.
Orlice - Zlatý Diego - prosinec 2020 7.12.2020 | Stáhnout v PDF [2 MB]
Speciální vydání u příležitosti vyhlášení výsledků povídkové soutěže Zlatý Diego 2020.
Orlice - prosinec 2018 31.12.2018 | Stáhnout v PDF [2 MB]
Po delší době se redaktoři Vojta a Lordan sešli, aby zavzpomínali na staré časy a k Silvestru vyrobili Nordmarskou Orlici. Vznikla z toho várka článku o světě Gothic i místním fanartu. Vše doplnily komiksové stripy a povídka od Emperora.
Orlice - Silvestr 2015 31.12.2015 | Stáhnout v PDF [2 MB]
Po dlouhé době tu máme nové vydání Nordmarské Orlice. Trojice z jejích redaktorů si totiž na poslední chvíli usmyslela, že vás nehodlá ošidit o silvestrovské vydání. Ostatně, právě silvestrovská vydání mají pro Orlici obzvlášť veliký význam.
Orlice - červen 2015 5.7.2015 | Stáhnout v PDF [1.8 MB]
Po nepříliš dlouhé době přichází další číslo Nordmarské Orlice. Červnové vydání udělá radost hlavně fanouškům hry Risen. Patříte-li mezi ně, neváhejte a přečtěte si jej.
Orlice - duben, květen 2015 26.6.2015 | Stáhnout v PDF [5.7 MB]
Další Orlice tu je. Ikyž to trvalo déle než obvykle, můžete nyní shlédnout hned dvouměsíční dvojčíslí plné článků recenzí a zábavy, tnetokrát na téma fanartových skupin a návratu legendy. Jaké že? Dozvíte se uvnitř!
Orlice - březen 2015 3.4.2015 | Stáhnout v PDF [2 MB]
Nová Nordmarská Orlice je tu i pro měsíc březen! S tématem o hře Gothic se dozvíte o nejoblíbenější hře našich čtenářů z této série, přečtete si rozhovor s tvůrcem Gothic lore a wiki Alexiosem a mnohem více...
Orlice - únor 2015 2.3.2015 | Stáhnout v PDF [4.5 MB]
Orlice na zimu neodlétá a tak si můžete i ke konci zimy vychutnat další várku článků, tentokrát na téma Filmová tvorba. Dočtete se o historii filmů, nové skupině Bandité, shlédnete rozhovory s Gornem128 a JENIKEM a recenzi na film Summoner, nebo se zasmějete u Trigothicu a nebo Kristininy kritiky na samotnou hru Gothic. To vše v tomto únorovém vydání!
Orlice - leden 2015 29.1.2015 | Stáhnout v PDF [2 MB]
První číslo roku 2015 je tu. Co vám může nabídnout? Například dvojitou porci rozhovorů, jeden s tvůrcem Trigothicu, moderátorem a redaktorem Orlice, Emperorem. Druhý s tvůrcem Gothic rap tribute Radkem Wadem. Dále se započne nová série článků na pokračování, článek o fanartové vizi roku 2015 a další zajímavé, či vtipné články ke čtení.
Orlice - prosinec 2014 31.12.2014 | Stáhnout v PDF [2 MB]
Prosincové vydání Orlice je jiné a nabytější než předešlé díly. A co vše v tomto speciálním vydání najdete? Především ohlédnutí za fanartem celého roku a i ohlédnutí za fanartem jako takovým. Orlice samozřejmě není ochuzena o tradiční topicy, těšit se můžete jak na recenzi, tak na Emperův >hexagothic<. Dále zde naleznete rozhovor s účastníky Komiksového krále, či jednu speciální, trochu netypickou recenzi navíc. A tohle ještě stále není všechno, více již však v samotném vydání.
Orlice - listopad 2014 25.11.2014 | Stáhnout v PDF [2 MB]
Je tu další měsíc a s ním další Orlice. Opět se podíváme na to nejnovější z fanartu, rozebereme si dvě aktuální fanartové soutěže, zrecenzujeme komiks Úsvit minulosti a nezapomeneme ani na humor s Trigothicem a článkem od Kristi.
Orlice - říjen 2014 1.11.2014 | Stáhnout v PDF [4 MB]
Je tu konec dalšího měsíce a s ním přichází další číslo Nordmarské Orlice. Tentokrát v ní naleznete ohlédnutí za již skončenou soutěží Khoriniského draka, na což naváže recenze snímku, který se v soutěži umístil jako druhý. Součástí ohlédnutí je i rozhovor s vítězem soutěže. Tohle vše a další věci ke čtení najdete v samotných novinách.
Orlice - září 2014 3.10.2014 | Stáhnout v PDF [2 MB]
Orlice se v září podrobně zaměřila na jednoho z předních komiksových tvůrců - Wilhelma. Zároveň ale ani nechybí tradiční Trigothic, dočkáte se také například pokračování Přímého přenosu od Emperora.
Orlice - srpen 2014 5.9.2014 | Stáhnout v PDF [2 MB]
V srpnové Orlici naleznete rozhovor s účastníky soutěže klipů Khoriniský drak, dále je v ní filmové okénko, anketa k nedávno vydanému Risen 3, trigothic a další články ke čtení. Novin se jako šéfredaktor tentokrát ujal Pivl a zvládl to bravůrně.
Orlice - červenec 2014 2.8.2014 | Stáhnout v PDF [2 MB]
Červencová Orlice přináší tentokrát o něco málo stránek navíc než předchozí číslo. Na co se v ní můžete těšit? Především na rozhovor s Lucanusem, šéfredaktorem staré Nordmarské Orlice, dále na recenze, které se tentokrát zaměřují na povídky. Také Vám opět přináší recenzi módu a to zdaleka není všechno. Tak se pusťte do čtení.
Orlice - červen 2014 27.6.2014 | Stáhnout v PDF [1 MB]
Nordmarská Orlice vychází po takřka dvou letech v novém. Co nám dnešní číslo přinese? Inu, to, co přinášela vždy zábavu a všelijaké zajímavé informace. Můžete se těšit na rozhovor i nahlédnutí do FanArtu a mnoho dalšího. Nová Orlice přinese i nový design, ale i jiné úpravy různého druhu. O všem se dočtete v samotném měsíčníku. Nuže, nezdržujte se již déle tímto textem a pusťte se do čtení novin samotných!
Orlice - září 2012 28.9.2012 | Stáhnout v PDF [5 MB]
Po dlouhé odmlce, která trvala vlastně celé "vysokoškolské prázdniny" se Vám opět hlásíme s novým vydáním novin ze severských končin. A na co se můžete těšit? Možná Vás lehce zklamu, ale toto vydání není nikterak dlouhé, ale možná tím lépe pro Vás, aspoň nebudete muset číst sáhodlouhé tuny textů, což zajisté oceníte, vezmeme-li v potaz, že ve škole si toho přečtete dost. Tudíž to neprotahujme a směle se pusťte do čtení.
Orlice - květen 2012 1.6.2012 | Stáhnout v PDF [9 MB]
Zvyk je železná košile, jak se říká. A my jsme si uvykli, že budeme Orlici prezentovat koncem měsíce. Tudíž, tadá, Květnové číslo je tu!!! Opět se můžete tě‘it na smršť článků o aktuálním dění na fóru i ve světě. Dále Vás čeká FanArtový koutek se svými recenzemi a dvěma menšími upozorněními na velké události na fóru a webu. Následují rozhovory, opět s částí Překladatelů módu Návraty. Dále si můžete přečíst dokončení Janpovy Karetní povídky. Pokud jste byli zvědaví, jak celý souboj mistrů karet skončí, vřele doporučuji. A závěrem Vás samozřejmě čeká závěr, ale před ním nejdříve Mudův průvodce po Myrtaně.
Orlice - duben 2012 27.4.2012 | Stáhnout v PDF [10 MB]
Zpět ve formě? I tak by se to dalo říct. Po celkem dlouhé době se Nordmarská Orlice vrací prakticky v plné kráse a obsahu. Jak jsme minule slíbili, tak jsme učinili a Vy, naši čtenáři, se opět můžete těšit na příval informací ze fóra, webu, světa... Zkrátka a jednoduše, vše, co jste měli na Orlici kdy v oblibě, v ní naleznete i dnes. Rozhodně jsme toho názoru, že není důvod váhat. Tak se pohodlně usaďte, Orlice přilétá...
Orlice - březen 2012 29.3.2012 | Stáhnout v PDF [5 MB]
Po dvouměsíční pauze se Orlice opět hlásí o své místečko u Vás, čtenářů a na svých křídlech přináší spoustu nových informací ze světa i z fóra. Ačkoli se obsahově může zdáti kratší, kvalitou je na stejné, ne-li vyšší úrovni než kdykoli před tím. Pokud tedy patříte mezi pravidelné čtenáře, nenechte si ujít ani Březnové číslo. Záplava aktualit, FanArtová recenze, Infocentrum, Rozhovory a závěrem Mudův průvodce po Myrthaně.
Orlice - leden 2012 3.2.2012 | Stáhnout v PDF [5 MB]
Stará Orlice pod novou šéfredaktorskou taktovkou se opět hlásí o své slovo. Jako vždy se můžete těšit na své oblíbené články, ačkoli dnes došlo k menšímu zkrácení. To způsobily hlavně menší technické a organizační problémy. Nejspíše i odchod starého šéfredaktora. Bohudíky (snad) pro Vás, opět se našel jiný šílenec, který se toho ujal a tak můžete dále pokračovat ve čtení svých oblíbených novin. Rubriky jako "Novinky ze světa" či snad "FanArtová rubrika" Vám zajisté přinesou to, co kdykoli jindy. Stejně tak jako mnohé další.
Orlice - prosinec 2011 31.12.2011 | Stáhnout v PDF [9 MB]
Silvestrovsko-nóóóvoročníííí vydání Orlice. K dostání jen a pouze u stánků gothicz.net. Kůůůůpujtééé Óóóórlici. Ten kdo koupí, neprohhloupí. Spóóóusta zajímavých článků, zpověď velkých zvířat, Silvestrovská příííloha!!! Tak a to by stačilo. Blíží se půlnoc, jdeme pít.
Orlice - listopad 2011 30.11.2011 | Stáhnout v PDF [11MB]
A opět tu máme Orlici. Tentokráte už skoro-výroční číslo. A na co že se dnes opět podíváme? Stejně jako vždy se můžete těšit na vše, co tu má být a tentokráte i na něco, co tu ještě nebylo. Mluvím o rozšíření rubriky soutěží a her.
Jinak je ovšem vše při starém. Tudíž naleznete oblíbené novinky, fanartovou rubriku, rozhovory, povídku, no vlastně vše, že, tak to tu nebudu rozkecávat.
Pohodlně se usaďte, listopadová orlice čeká.
Orlice - říjen 2011 25.10.2011 | Stáhnout v PDF [7MB]
Říjnová Orlice poslušně hlásí přistání na runwayi FanArt letiště gothicz.net. Přistání proběhlo v pořádku a posádka vystupuje.
Ehm... Ehm... Ano, opět jsme tady. Měsíc utekl rychleji, než by se mi líbilo, a tak se znovu objevuje Váš redaktorský tým Nordmařanů s další porcí všeho, co se na fóru děje. A co že se to dozvíte?

Nu, to co obvykle. Možná se Vám bude zdát, že toto číslo je poněkud krátké, ale není tomu tak... Dobrá, lžu Vám. Je poněkud kratší než obvykle, ale snad nás pro tentokráte omluvíte. Rozhodně nedošlo k velkým škrtům v rubrikách a ty, které nastaly, nejsou trvalé.
Takže už nebudu zbytečně "kecat". Vždyť vše důležité najdete uvnitř.
Orlice - září 2011 18.9.2011 | Stáhnout v PDF [7MB]
Po dlouhé prázdninové "dovče", jak by se to také dalo nazvat, jsme si opět přestali válet naše tlusté zadnice, daly dohromady ty duté hlavy a rozhodli se pro Vás spatlat další vydání Nordmarské Orlice. A na co se můžete v záříjovém čísle těšit? Nepřijdete o novinky z ostrova Khorinis. Ani FanArtový koutek nebude nikterak zanedbán. V Infocentru se dočtete, co Vás čeká a nemine v pravidelných webových updatech. Dále se můžete dozvědět něco nového o uživatelích fóra v rubrice Rozhovory. Tentokráte byli na pořadníku měsíce Lovec, jeden z nejstarších Nordmařanů, a Kofi, Správce FanArtu, bývalý Rudobaron a člen staré komise.

Též můžete nahlédnout do RP sloupku. Mudův koutek Vás (snad) pobaví, když zjistíte, jak byste si mohli krátit dlouhou chvíli.

Zamyslet se můžete u článku Něco k zamyšlení a to tentokráte nad vznikem nové Komise FanArtu. Na závěr nechybí relaxační povídka "Od Stínovky". A tím se nám to opět uzavírá. Doufáme, že se budete dobře bavit a naleznete i něco, co Vás zajímá. A jako vždy se těšíme na shledanou za měsíc.
Orlice - červen 2011 20.6.2011 | Stáhnout v PDF [5MB]
Orlice ještě neodletěla z fóra a i v červnu zůstává stále s námi.
A co vám tentokrát přinese na svých křídlech?
Opět se podíváme, co se děje na ostrově Khorinis.
Také vás čeká již standartní fanartový koutek, ve kterém vás neošidíme ani o recenze, ani o fanartové infocentrum.
Samozřejmě můžete počítat také s tradičním RP sloupkem.
Rozhovory jsou tentokrát velmi dlouhé a výstižné. Vyzpovídali jsme správce a tvůrce fanartu Pivla a také Vojtu, který je znám hlavně díky svým komiksům.
Zamýšlet se tentokrát budeme opětovně nad fanartem. A na závěr vás budeme informovat o povídkářské soutěži, která se na fóru právě odehrává.
To je k úvodu snad vše, nyní už se pusťte do samotného čtení vašeho tradičního fanartového plátku.
Orlice 5.vydání 16.5.2011 | Stáhnout v PDF [5MB]
Ano, jsme tu pořád a ještě fungujeme... :D
Přinášíme Vám Orlici pro měsíc květen. A na co se můžete těšit?
Standardní rubriky nám zůstaly.
Takže Vás čeká opět menší FanArtový náhled, samozřejmě i s Infocentrem, které je tentokrát ovšem trošku stručnější.
Nevynechali jsme ani RP sloupek.
V rozhovorech se můžete podívat na zpověď Balalajky, moda Soutěží a Her.
A také na nejdůležitějšího z důležitých...
Ano, vyzpovídali jsme i samotného El Kamila. Rozhodně se tedy máte na co těšit.
Dále Vás čeká nová rubrika, Mudův koutek. Více o ní se dozvíte v Orlici samotné.
I tentokráte jsme se zamysleli, a to nad FanArtovou situací na fóru.
Nebudete ošizeni ani o Radiomisovo dobrodružství, které je vhodné jak k pobavení, tak k relaxaci.
A to jest vše z naší strany a opět nashle za měsíc, tedy, možná...
Orlice 4.vydání 11.4.2011 | Stáhnout v PDF [3MB]
A máme tu Orlici, tentokráte pro měsíc Duben. Na co jsme se podívali v tomto díle? Opět Vám exkluzivně přinášíme info o dění na Khorinisu, které stále ještě dohrává a možná se rozhoří znovu. Rozhodně nebudete ochuzeni o typický náhled do světa FanArtu, kde se podíváme jak na výtvory nováčků, tak i na veterány FanArtové tvorby.
Nepřijdete ani o info novinek na Webu. V rozhovorech se náš redaktor podíval "na zoubek" lordanovi a palinovi. A vypáčil z nich celkem zajímavé věci. Taktéž si je tedy nenechte utéci. Tentokrát je zamyšlení opět věnováno skupinám a bude zřemě i překvápkem pro samotný redaktorský tým, takže více nemohu prozradit. A vzávěru nás čeká "Stínovka" a posléze i menší znalostní kvíz. A tímto to ukončíme, těšíme se na viděnou opět za měsíc.
Orlice 3.vydání 11.3.2011 | Stáhnout v PDF [3MB]
Další měsíc je za námi a Nordmarská Orlice se Vám opět hlásí s pravidelnými informacemi. Na co se tedy podíváme? Vypadá to, že nedávná situace v Khorinisské politické scéně má další dohru. FanArtový koutek, který nám zvlčel a stal se velice netypickým, je opět o něco delší. Podíváme se zde hlavně na komiksy, ale můžetese těšit i na náš názor k filmu Versus. Nechybí ani pravidelné info o dění na webu.

V rozhovorech se můžete dočíst informace o Lucanusovi a Maximovi, které vrabčanda vyzpovídal tentokrát. Zamyslíme se nad nedávnou Inventurou skupin v rubrice "Něco k zamyšlení". Ani povídku jsme tentokráte neošidili, ale došlo u ní k lehké změně, což si zajisté všimnete v samotných novinách. A závěrem už jen pár dodatečných informací a menší foto naší skupiny. Toť od nás pro tento měsíc vše a příště se opět těšíme na shledání u Orlice.
Orlice 2.vydání 11.2.2011 | Stáhnout v PDF [11MB]
Měsíc utekl jako voda a my se opět hlásíme s dalším číslem. Dnes se dozvíte, jak to vlastně dopadlo s bouřlivými událostmi na Khorinudu. Dovolil bych si podotknout, že Inzerce jsou nyní veřejné, takže každý z Vás si může přidat tu svou.
FanArtový koutek, který nám za ten měsíc opravdu poporostl, Vás zavede k již známým dílům, ale také k novým, o kterých ještě nebyla v Orlici řeč. A samozřejmě opět informace od Pivla, kde se dočtete o novinkách, které zamíří na web.
V rozhovorech jsme si nyní prokleply Nordmařana Ardora a opět jednoho Rudobarona, tentokráte Konrada. Opět si s naším redaktorem můžete popřemýšlet nad Něčím k zamyšlení. Tradičně netradiční povídka pokračuje dále a pokud hledáte chvilku oddechu, nezapomeňte přečíst.
Dočkali jsme se i inovace, jež na sebe vzala podobu našeho hesla. A na úplný konec menší bonus. Máme tu Valentýna a tak jsme si pro Vás připravili pár vlastnoručních výtvorů s tématikou lásky.
Orlice 1.vydání 10.1.2011 | Stáhnout v PDF [6MB]
Přichází druhé vydání Orlice a zároveň první sériové číslo. Jak jsme slíbili minule, přinášíme nové informace o dění na ostrově Khorinis. Sháníte něco? Meč, zaměstnání či jen důvod se zasmát? Nahlédněte do inzercí. Ve FanArtovém koutku, který ovšem není vůbec zastrčený někde stranou, se podíváme na zoubek několika málo výtvorům, které mají na svědomí uživatelé fóra. Také zde najdete exkluzivní informace z první ruky o tom, co zamíří již brzy na web. V rozhovorech se dočtete zajímavé informace o Nordmařanu vrabčandovi a Rudobaronce Riki. Pokud patříte k těm přemýšlivým typům, rubrika Něco k zamyšlení je přesně pro Vás. A závěrem se můžete odreagovat u povídky, jež zřejmě není zas až tak tradičním dílem.
Orlice - Silvestr 1.1.2011 | Stáhnout v PDF [2MB]
Silvestrovský speciál. Máme tu první historické vydání Nordmarské Orlice. Zahájíme důležitými informacemi z Khorinisu, kde se právě nyní dějí zajímavé věci. Dále nepřehlédněte rubriku rozhovory. Dozvíte se zde něco o Nemesissovi. Nevynechejte ani Silvestrovský komiks, který naleznete na poslední straně.
Načítám data ...
Nahoru